Jak blokować programy nie będąc administratorem

Włocławek w obiektywie

Temat: SKYPE- podejrzana sprawa?
" />
">Administratorow moze jednak przyprawic o bol glowy, bo dla uzytkownika bedacego za NAT'em przy instalacji losuje sobie port do komunikacji - jeden z tych powyzej 1024.
On nie ma ustalonych porów komunikacji od/do ?

Ja na stancji mam router, który mam skonfigurowany w ten sposób, że mam odblokowane tylko te porty, które są mi niezbędne do pracy, czyli 80ka na WWW, 443 na eMule'a itd. W dodatku Vectra jest bardzo marnym providerem i sama już na wstępie blokuje niektóre porty, dlatego dla niektórych programów muszę dołączać jeszcze dodatkowe, które przekierowują ich połączenia poprzez inne porty niż domyśle. Czasami rozmowy głosowe muszę przeprowadzać na port 80, bo domyślnie nie mogę z nich korzystać, bo Vectra je blokuje :/
Źródło: polacy.ch/forum/viewtopic.php?t=2830Temat: Sposób jak wejść na konto administratora nie znając hasła
Sposób jak wejść na konto administratora nie znając hasła w Windowsie XP

W Windows XP istnieje konto SYSTEM, wykorzystywane przez procesy systemowe. Ma ono uprawnienia do pełnej kontroli nad system operacyjnym (większe od konta Administrator). Zalogowane do peceta osoby (nawet używające konta Gość) mogą w nieuprawniony spsób skorzystać z konta SYSTEM.

1 Aby przejąć kontrolę nad Windows XP, klikamy na START i wybieramy Uruchom.... W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie Kod:
cmd
i naciskamy klawisz enter

2 W oknie konsoli wpisujemy polecenie
Kod:
at 23:15 /interactive "cmd.exe"

Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno z uprawnianiami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania 23:15. Zamiast przykładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy- na przykład za minutę od bieżącej godziny widocznej na zegarze systemowym. Po chwili wyświetla się nowe okno konsoli. Pierwotne okno konsoli zamykamy.

3 Naciskamy jednocześnie Alt+Ctrl+Delete. Wyświetli nam się Menedżer zadań Windows na zakładce Procesy zaznaczmy explorer.exe i klikamy na Zakończ proces, a potem na Tak

4 Przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim
Kod:
explorer.exe

Wciskamy klawisz enter

Teraz możemy otworzyć menu start żeby upewnić się że jesteśmy zalogowani jako użytkownik SYSTEM. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem- możemy dowolnie uruchamiać i instalować programy, uruchamiać narzędzia konfiguracji Windows czy kasować pliki w Eksploratorze Windows.

Jak Administrator może zabezpieczyć komputer przed tym atakiem

Istnieje kilka metod pozwalających zabezpieczyć Windows XP przez opisanym wyżej atakiem. Można na przykład zablokować uruchamianie konsoli poleceń (co może utrudnić pracę) lub spowodować, aby polecenie at (będące tekstowym odpowiednikiem aplikacji systemowej Zaplanowane Zadania) przestało działać.

Sposób na wyłączenie komędy at


1 Logujemy się do konta z uprawnieniami Administratora. Z menu START wybieramy Uruchom.... W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie
Kod:
services.msc
i naciskamy klawisz enter

2 W oknie Usługi klikamy prawym przyciskiem na Harmonogram zadań i wybieramy Właściwości. W nowo otwartym oknie przechodzimy na zakładkę Ogólne. W polu Typ uruchamiania: wybieramy opcję Wyłączony i klikamy na ok.

Źródło: fwl.pl/index.php?showtopic=33526


Temat: Problem z hasłem.
Jak wejść na konto administratora - Windows XP

Sposób jak wejść na konto administratora nie znając hasła w Windowsie XP.

W Windows XP istnieje konto SYSTEM, wykorzystywane przez procesy systemowe. Ma ono uprawnienia do pełnej kontroli nad system operacyjnym (większe od konta Administrator). Zalogowane do peceta osoby (nawet używające konta Gość) mogą w nieuprawniony sposób skorzystać z konta SYSTEM.

1. Aby przejąć kontrolę nad Windows XP, klikamy na START i wybieramy Uruchom.... W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie cmd
I naciskamy klawisz enter.

2. W oknie konsoli wpisujemy polecenie:


at 23:15 /interactive "cmd.exe"


Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno z uprawnieniami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania 23:15. Zamiast przykładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy- na przykład za minutę od bieżącej godziny widocznej na zegarze systemowym. Po chwili wyświetla się nowe okno konsoli. Pierwotne okno konsoli zamykamy.


3. Naciskamy jednocześnie Alt+Ctrl+Delete. Wyświetli nam się Menedżer zadań Windows na zakładce Procesy zaznaczmy explorer.exe i klikamy na Zakończ proces, a potem na Tak


4. Przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim:

explorer.exe


Wciskamy klawisz enter

Teraz możemy otworzyć menu start żeby upewnić się że jesteśmy zalogowani jako użytkownik SYSTEM. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem- możemy dowolnie uruchamiać i instalować programy, uruchamiać narzędzia konfiguracji Windows czy kasować pliki w Eksploratorze Windows.

Jak Administrator może zabezpieczyć komputer przed tym atakiem ?

Istnieje kilka metod pozwalających zabezpieczyć Windows XP przez opisanym wyżej atakiem. Można na przykład zablokować uruchamianie konsoli poleceń (co może utrudnić pracę) lub spowodować, aby polecenie at (będące tekstowym odpowiednikiem aplikacji systemowej Zaplanowane Zadania) przestało działać.

Sposób na wyłączenie komendy at

1. Logujemy się do konta z uprawnieniami Administratora. Z menu START wybieramy Uruchom. W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie:


services.msc


I naciskamy klawisz enter

2. W oknie Usługi klikamy prawym przyciskiem na Harmonogram zadań i wybieramy Właściwości. W nowo otwartym oknie przechodzimy na zakładkę Ogólne. W polu Typ uruchamiania: wybieramy opcję Wyłączony i klikamy na OK.
pozdro :]

Źródło: forumpc.pl/index.php?showtopic=163686


Temat: Tory
" />Drogowcy ulżą kierowcom przejeżdżającym przez środkowy przejazd kolejowy w Ostródzie. Za rok zmienią się obowiązujące tam teraz zasady ruchu. Inaczej pojedziemy też sąsiednimi ulicami.

Nie ma kierowcy w Ostródzie, który nie klnie chcąc przejechać z jednej części miasta na drugą. Ruch skutecznie blokują przejazdy kolejowe, zwłaszcza ten łączący ulice Czarnieckiego i Mickiewicza. Wiadukt, którego temat jak bumerang powraca przy okazji wyborów, na razie pozostaje tylko w sferze marzeń. Jak się jednak okazuje drogowcy znaleźli sposób, by chociaż w części ułatwić życie wszystkim zmotoryzowanym mieszkańcom i turystom. Ruch na pierwszym i drugim przejeździe kolejowym zostanie całkowicie zreorganizowany. Już za rok na odcinku między nimi będą obowiązywać zasady podobne do tych, jakie są stosowane na rondach.

- Jadąc w stronę przejazdu ulicą Czarnieckiego samochody będą mogły skręcić tylko w ulice Kolejową, Mickiewicza, bądź Słowackiego - wyjaśnia szczegóły Grzegorz Socha, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Chcąc jechać z powrotem kierowcy będą musieli nadłożyć drogi. Z ul. Mickiewicza wjadą w ul. Słowackiego, potem na pierwszy przejazd, a następnie w ul. 11 Listopada i w górę ul. Czarnieckiego. To jednak nie koniec zmian. Aż do zamku zostanie wydłużony dodatkowy pas ruchy na ul. Mickiewicza (tzw. lewoskręt-red.), który teraz zaczyna się na wysokości banku.

- Ale coś za coś - dodaje Socha. - Konieczne będzie poszerzenie jezdni i tym samym likwidacja kilku zatoczek parkingowych. A jadąc do przejazdu, nie będziemy mogli skręcić w ulicę Słowackiego.

Planowane zmiany dotkną także samych rogatek. Zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych vis a vis hotelu i przeniesione, wraz ze szlabanami, bliżej budki dróżnika.

- Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu samochody będą płynnie przejeżdżać przez tory - kwituje krótko naczelnik.

Przebudowane zostanie też newralgiczne skrzyżowanie ul. Czarnieckiego i Jana Pawła II. Zamontowana zostanie tam sygnalizacja świetlna zsynchronizowana z opuszczanymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Cała inwestycja będzie kosztować 3 mln. zł. Połowę tej kwoty wyłożą solidarnie dwa samorządy - po 750 tys. zł powiat, jako właściciel dróg i miasto będące ich administratorem. Resztę dołoży ministerstwo transportu z programu "Likwidacja miejsc niebezpiecznych na drogach".

Mariusz Kłokocki
Źródło: forum.ostrodaonline.pl/viewtopic.php?t=1305


Copyright (c) 2009 Włocławek w obiektywie | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.