jak samemu wylać schody zabiegowe

Włocławek w obiektywie

Temat: OLSZTYN! ŁĄCZCIE SIĘ! ;)

U nas dzis zaczęli walczyć ze schodami wewnętrznymi. Jestem troche rozczarowana bo ja cały czas myślałam, że bede miała schody z takim podestem w połowie a one bedą takie zakrecone ( to sie chyba nazywa zabiegowe). Nie mam pojęcia czemu byłam nastawiona na inne... W sumie przyznam,że wczesnej nawet jakos nie dociekałam jakie te schody będą. Zaczęłam sie zastanawiać nad drewnianymi (nie lanymi tak jak w projekcie) bo jest wtedy więcej mozliwości na jakieś zmiany. W każdym razie do piwnicy już zaczęli i będa lane - doczekac sie nie mogę.

Dawno się nie odzywałam, a u mnie też się dzieje. Parter zrobiony, ułożona stal nad garażem, stal nadal się "kręci", przed świętami chcemy strop wylać.
Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Vena co do schodów to ja w projekcie mialam zabiegowe, przy adaptacji powiedzieliśmy architektowi że chcemy mieć ze spocznikiem. Zrobił ze spocznikiem ale my laicy dokładnie się nim nie przyjrzeliśmy. Ostatnio nasz majster mówi że schody te będą bardzo niewygodne (wysokie 19cm, głebokość 24cm) i sugeruje zrobić zabiegowe wtedy wyjdą niższe i głębsze. Po przemyśleniach, pochodzeniu po schodach u znajomych wróciliśmy do zabiegowych. W praniu się okaże czy będą wygodne.
Do piwnicy mamy takie jak na zdjęciu, wygodne są bo po nich juz biegaliśmy Tez zmienione przez naszego majstra bo przez architekta były zaprojektowane wysokie i płytkie (takie same wymiary jak te na parterze), było miejsce na ich "rozsunięcie" i mamy niższe i głębsze.
Czasem warto posłuchać ludzi którzy niejeden dom zbudowali a my dopiero budujemy pierwszy więc doświadczenie mamy mniejsze
Kliknij, aby zobaczyć załącznik


Źródło: forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=6886Copyright (c) 2009 Włocławek w obiektywie | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.