jak się oblicza kubiki i metry drzew

Włocławek w obiektywie

Temat: Jaki jest koszt podłogi 1m2 z desek a ile z parietu???
Do położenia na legarach nadają się tylko grube deski IMO minimum 25 mm wtedy legary co 40 cm, albo 32 mm, legary co 60 cm. Deska sosnowa strugana suszona o grubości 32mm z tartaku kosztuje ok 23 zł za m2. Legary zależy od wysokości i szerokości , z kantówki 10x7 cm ok na metr kwadratowy wg moich obliczeń max 10 zł (580 zł kubik). Położenie pan wycenił mi na 12 zł. Jeżeli pod lakier to dochodzi cyklinowanie i lakier ale te pozycje są też przy parkiecie.
Pod parkiet trzeba zrobić wylewkę ok. 35 zł za m2, parkiet od 40(mozaika ) do 200 zł (ładny merbau czy dąb ) plus położenie.
Parkietu nie układa cię na legarach chyba, że źle sformułowano pytanie i w rzeczywistości chodzi o parkiet klejony, cyklinowany i lakierowany na miejscu w porównaniu do deski która też jest układana na wylewce, klejona albo tzw. podłoga pływająca na piance. Deska taka z reguły jest wykończona i wygląda jak panele. Cena zależy od rodzaju drewna, grubości, wielkości klepek parkietu, rodzaju kleju i wykończenia powierzchni i raczej nie da się tego porównać bez ustalenia tych podstaw.
W moim przypadku gotowa deska do przyklejenia (lakierowana) wychodziła taniej niż parkiet z tego samego drzewa.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=43933Temat: Jak oblicza się drzewo na metry kubiczne
Jak oblicza się drzewo na metry kubiczne
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=84884


Copyright (c) 2009 Włocławek w obiektywie | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.